Hallituksen jäsenet

HALLITUS 2017-2018 

Puheenjohtaja Taina Lahti,

Hus, operat. yks. neurokir os

040 716 7594

taina.lahti@hus.fi,

 

Sihteeri Maria Herronen

maria.herronen@soite.fi

Keski-Pohjanmaan Keskussairaala, neurologian poliklinikka puh. työ  040-653 4083

0400 917 137

 

Rahastonhoitaja Eeva Hämäläinen

hamalee@kolumbus.fi

Laakson sairaala, Helsinki puh. työ 09-310 50 926

040 778 5014

 

Varapuheenjohtaja ja koulutusvastaava  Terjo Huuhtanen

terjo.huuhtanen@tyks.fi

TYKS , neurologian pkl

044 332 2888

 

Koulutusvastaava Liisa Kunnasto

liisa.kunnasto@kouvola.fi

Pohjois-Kymen sairaala, Neurologian poliklinikka, 0206151718

040 547 6242

 

Koulutusvastaava Ellimaija Kilpinen

ellimaija.kilpinen@eksote.fi

Eksote LPR

050 532 6176

 

Jäsensihteeri,  Anne Pehkonen tiedotus, www-sivujen ylläpito

an.pehkonen@gmail.com

040 720 4566

 

Varajäsen

Monica Skinnars

monica.skinnars@vshp.fi

Vaasan keskussairaala, Neur pkl työ 06-213 2879

050 593 9593 koti

 

 

 

 

Hallitus 2015-2016

Esh Ulla Knuutinen, puheenjohtaja
Länsi-Pohjan keskussairaala, Kemi puh. 016-243 453
ulla.knuutinen@lpshp.fi  

Sh Maria Herronen, sihteeri
Keski-Pohjanmaan Keskussairaala, Kokkola/Karleby puh. 06-826 4613
maria.herronen@kpshp.fi
 
Sh Päivi Holopainen, koulutusvastaava
Päijät-Hämeen keskussairaala, Lahti puh. 044 719 5854
paivi.holopainen@phsotey.fi

Sh Eeva Hämäläinen, rahastonhoitaja
Laakson sairaala, Helsinki 09-310 50 926
hamalee@kolumbus.fi

Sari Järvisalo

HUS, Neur. pkl puh. 050 428 7518

sari.jarvisalo@hus.fi
            
Esh, TtM Soile Kauppi, jäsensihteeri, www-sivujen ylläpito, koulutusvastaava
soilekauppi@gmail.com
gsm 050 407 2676


Esh Marjo Kumpulainen, vpj.
Jorvin sairaala puh. 09-471 823 25
marjo.kumpulainen@hus.fi

Sh Päivi Viitanen, koulutusvastaava
Tampereen yliopistollinen sairaala puh. 03-311 633 314
paivi.viitanen@pshp.fi

Varajäsenet
Sh Anne Pehkonen, tiedottaja

an.pehkonen@gmail.com

Sh Monica Skinnars
Vaasan keskussairaala, Neur pkl puh. 06-323 2879
monica.skinnars@vshp.fi

esh Arja Lehtinen

Hus, Jorvi puh. 09-471822330