Hallituksen jäsenet

HALLITUS 2019-2020

Puheenjohtaja Taina Lahti,

Hus, operat. yks. neurokir os

040 716 7595

taina.lahti@hus.fi,

 

Sihteeri  Sh Maria Herronen

maria.herronen@soite.fi

Keski-Pohjanmaan Keskussairaala,

neurologian poliklinikka puh. työ  040-653 4083

0400 917 137

 

Varapuheenjohtaja ja koulutusvastaava  

Sh Ellimaija Kilpinen 

Eksote, LPR

ellimaija.kilpinen@eksote.fi

 

Koulutusvastaava

Sh Terjo Huuhtanen

terjo.huuhtanen@tyks.fi

TYKS , neurologian pkl

044 332 2888

 

Koulutusvastaava, varajäsen

Sh Sari Kurvinen 

sari.kurvinen@kymsote.fi

0407014350

 

Jäsensihteeri,  

Sh Minna Behm-Nurmi

Eksote, LPR

minna.behm-nurmi@eksote.fi

0442441014

 

Varajäsenet: 

Sh Monica Skinnars

monica.skinnars@vshp.fi

Vaasan keskussairaala, Neur pkl

050 593 9593

 

Sh Ulla Ojala

ulla.ojala@soite.fi

0407265834

 

Sh Reeta Levo

reeta.levo@hus.fi

0405309303

 

Sh Anu Paloniemi

anu.paloniemi@epsh.fi

0400851701

 

 

 





 

 

 

Hallitus 2019-2020